Fotografování - Můj nový foťáček Canon M50 II

Moje nová malá bezzrcadlovka Canon EOS M50 mark II

Po zhruba patnácti letech jsem se cestou přes Olympus C40Z (4Mpx) a Canon Powershot G9 (12 Mpx) konečně odhodlal pořídit si nový foťák. Canon Powershot G9 jsem měl od roku 2009, 12 Mpx, 4:3, zoom 1:6 (ekv. 30-180 mm). Umí zaostřovat docela blízko, prý už od 1 cm od objektivu.

Můj druhý digitální Olympus C40Z (4 Mpx) můj starý věrný dobrý kompakt Powershot G9

Foťák dělal docela pěkné fotky (většina fotek na těchto stránkách je z něj), ale zatoužil jsem po výměnných objektivech a hlavně polarizačních filtrech, doufaje, že by mohly být fotky lepší. Také mi vadilo, že displej je napevno spojen s tělem přístroje a fotky z některých úhlů bylo skoro nemožno učinit. Foťáček se mi před několika lety rozbil, tak jsem se rozhodl jej inovovat, ale měl jsem k němu tři náhradní Li-ion baterie a novější foťáky od Canonu již používaly - jak jinak - zcela nekompatibilní typy baterií. Tak jsem hledal na eBay tak dlouho, až jsem tam našel tu "svoji" G9 ve stavu "refurbished" za cca 3500 Kč. Koupil jsem ji, je ve skvělém stavu, ale tímto jsem tedy neinovoval. Až letos.Můj nový kamarád Canon EOS M50 mark II

Pořídil jsem si po dlouhém vybírání jednu z nejmenších bezzrcadlovek od firmy Canon - EOS M50 mark II. Přestože je aparát maličký (bez objektivu je vlastně shodně velký, jako moje dosavadní G9) je docela nadupaný funkcemi. Má snímač o velikosti APS-C, 24,2 Mpx. Dodává se se základním objektivem 15-45 mm, f3.5-6.3, což odpovídá ekvivalentu 24-73 mm. Světelnost moc slavná není, ale objektiv je malý, kreslí celkem slušně a pro běžné focení stačí. Protože jsem chtěl fotit vlastně i malé součástky ze stavebnice Merkur, pořídil jsem si ještě objektiv s pevným ohniskem Canon EF-M 28 mm f/3,5 macro.

Chcete-li nám o tom něco napsat, tak na adresu
merkur@kreteni.cz

případně
mail nejvyššímu Kreténovi


Chcete-li mi něco napsat, tak na adresu k1@kreteni.cz

Nikdo není ve skutečnosti tak ošklivý, jak vypadá na pasové fotografii.
Kreteni - založeno (K2) 1997, resuscitováno (K15) 2010; změněno (K1): 9.3.2024