Dantovo peklo. Satan požírá tři duše najednou, jiné se škvaří v kotli. Prostě křesťanské peklo.
Stránky proti tmářství - Co takhle zodpovědnost

Neměly by církve kromě ovládání lidí
také přebírat zodpovědnost za svoji práci?

Zpráva je převzata ze serveru Novinky.cz


Ruská družice spadla, i když byla posvěcená. Církev čelí kritice za nekvalitní práci

Nejen technická závada či lidská chyba, ale i „faktor boží“ může být za ztrátou třítunové meteorologické družice Meteor-M a dalších 18 objektů, které zmizely krátce po startu z nového ruského kosmodromu Vostočnyj.

Tak to alespoň vyplynulo z prohlášení pravoslavného duchovního Andreje Kurajeva, který po neúspěšném startu v prosinci 2017 zpochybnil kvalitu rituálních církevních služeb, jež byly součástí startovací ceremonie.


Start rakety Sojuz se sondou Meteor-M a osmnácti dalšími satelity (FOTO Stringer, Reuters)

Podle něj problém může spočívat v „nekompetenci“ arcibiskupa Savvy, který stroj světil. „Je zvláštní, že církev poskytuje určité služby, ale nenese žádnou zodpovědnost za jejich kvalitu,“ řekl Kurajev rozhlasové stanici Govorit Moskva. Pozastavil se třeba nad tím, že duchovní, který raketu kropil tzv. svěcenou vodou, nebyl k obřadu ani náležitě oděn.

Kurajev soudí, že církevní hodnostáři, kterým se jejich svěcení „nepovedlo“, by měli dostat důtku. Také by prý měli zpytovat svědomí a ptát se Boha, „proč přehlíží jejich modlitby“. To se podle něj týká i jistého otce Ioanna,který světil svého času (1995) jadernou ponorku Kursk, jež utrpěla zkázu v roce 2000 se 118 námořníky na palubě.

Tradice svěcení kosmických raket se v Rusku praktikuje už zhruba dvě desítky let. Od roku 2010 Rusko ohlásilo 12 nepodařených startů raketových nosičů.

Tolik tedy zpráva ze serveru Novinky.

Co dodat? Snad jen to, že by si každý, kdo poskytuje jakoukoli službu, měl ručit za svoji práci, církve nevyjímaje. Proč církve za svoji práci neručí? Měly by tedy například při každém svěcení výslovně uvádět, že je tato procedura zcela bez záruky (stejně, jako jimi hlásaný Bůh). Jinou možnost by totiž ani neměly. A nejen církve se blafují. Ve čtvrtfinále MS ve fotbale se argentinský trenér Diego Maradona před utkáním veřejně křižoval a modlil a prosil Boha o podporu. Jeho tým to pak hladce prohrál 0:4. Možná Němci prosili lépe, ale možná také že vůbec ne...


Chcete-li mi něco napsat, tak na adresu k1@kreteni.cz

Dantovo peklo. Satan požírá tři duše najednou, jiné se škvaří v kotli. Prostě křesťanské peklo.
Kreteni - založeno (K2) 1997, resuscitováno (K15) 2010; změněno (K1): 5.12.2017