Stránky K1 - Kompaktní audio disky - CD - CD Čertoviny Yvetty Blanarovičové

Kompaktní disk Čertoviny Yvetty Blanarovičové

Nyní jsem si koupil CD Čertoviny z malého vydavatelství Yv. Production. Na CD jsou tři pohádky a tři písničky od naší vynikající herečky a zpěvačky Yvetty Blanarovičové .
Yvetta Blanarovičová sama napsala i texty k písním a všechny tři pohádky, které vypráví jako malý čertík ze mlejna.

Přední strana CD Čertoviny
CD Čertoviny Yvetty Blanarovičové

Jaké však bylo příjemné překvapení, když jsem si toto CD pustil v mém autopřehrávači a on mi ukázal na displeji název první skladby! Zjistil jsem, že na CD je přítomen CD-text, což je na originálních CD naprostá vzácnost. Doma jsem CD založil do PC a grebnul jsem si ho. A čekalo mne další příjemné překvapení. Absence jakýchkoliv protikopírovacích sytémů a absence Loudness War. Toto CD je prostě poctivé jak po umělecké, tak po technické stránce. Nabízí v plné kvalitě to, co od něj očekáváme. Písně v podání Yvetty Blanarovičové znějí příjemně a přirozeně a jak jsme u ní zvyklí, pohladí po duši. A její pohádky by měly hodnotit spíše děti, ty já komentovat nemohu.

Firma Yv. Production kvalitou a provedením svého CD strčila bez problémů hluboko do kapsy většinu produkce nadnárodních vydavatelských obrů. Za takovéto CD velmi rád zaplatím.

Vzkaz panu režisérovi Zdeňku Troškovi

A ještě poznámka k oblíbenému filmovému režisérovi Zdeňku Troškovi: V pořadu Moje místa Yvetta Blanarovičová na otázku (čas 21:20 v záznamu), proč jí režisér Zdeněk Troška nedal roli princezny, ale dával jí jen role nějakých strašidel odpověděla, že ona ho prostě do role princezny zřejmě neinspirovala, že prý "...na mne se podíváš a jsem chlupatej... strašidlo."


Yvetta Blanarovičová o tom, proč ji Zdeněk Troška neobsadil do role princeznyZde vidíme, jak může i tak krásná žena jako Yvetta Blanarovičová plácat bludy :-)

Pořad Moje místa s Yvettou Blanarovičovou velice doporučuji ke shlédnutí. Je to v dnešní bláznivé době skutečné pohlazení po duši.

Pane režisére Troško, víte, jaká je Vaše největší životní chyba? Mohl jste mít pro nás ve svých pohádkách tu nejkrásnější princeznu, kterou nám Štěstěna přivála ze Slovenska, ale Vy jste jí dal jen role čarodějnice a čerta, což ona sice také zvládla dokonale, ale Vy jste to naopak skutečně hrubě nezvládl a jako o princeznu jste nás o ni připravil.
A i když Vám tohle říkám, tak si Vás jinak velice vážím.


Když se podíváme na tuto fotku, vidíme, že zrovna paní Yvetta opravdu nevypadá jako chlupaté strašidlo :-)

Přestože pan režisér Troška řekl Yvettě Blanarovičové, že se v českém filmu prostraší až do stáří, nedal jí roli ve své pohádkové komedii Strašidla. Možná už si uvědomil, že se kdysi hluboce zmýlil, a přeřadil si paní Yvettu konečně do kategorie "Naše nejkrásnější ženy", kam ona stejně odjakživa patří. Musím ale přiznat, že scéna Hejkal na pracáku z tohoto filmu v podání Bronislava Kotiše mně přivodila záchvat smíchu.


Hejkal na pracáku


Chcete-li mi něco napsat, tak na adresu k1@kreteni.cz

Kreteni - založeno (K2) 1997, resuscitováno (K15) 2010; změněno (K1): 6.8.2022